0850 420 50 600850 303 74 97 Ücretsiz

Hoşgeldiniz. Bugün

Adsl ve Fiber Farkı

Ana Sayfa » Blog » Adsl ve Fiber Farkı

ADSL ve Fiber internet, birbiriyle rekabet eden iki teknolojidir. Fiber, günümüzde ADSL’ye göre çok daha yüksek hızlarda internet bağlantısı sunabilmektedir. Büyük ağların altyapıları, ülkeler arası ağ bağlantıları, çoğunlukla Fiber denilen yüksek hızla veri transferine olanak tanıyan cam elyaf kablolardan oluşur. Bunun evlere ve işyerlerine gelmesiyle bu büyük hızlara kendi bilgisayarımızdan da ulaşabilir hale gelebiliyoruz.

Ancak Fiber bağlantı için, servis sağlayıcıların sizin evinizin ya da işyerinizin bulunduğu binaya kadar fiber altyapısı döşemiş olması gerekiyor. Günümüzde ülkemizde fiber altyapı maliyetten dolayı, yalnızca belirli şehirlerin belirli bölgelerinde sunulmuş bulunuyor. Telefon altyapısı ise ülkemizde artık hemen her yerde mevcut, ve telefon santrallerinin çoğu da ADSL altyapısına sahipler.

Eğer çok yüksek bağlantı hızlarına ihtiyaç duyuyorsanız, bir kaç mbitlik bağlantı hızı size yeterli gelmiyorsa, Netwifi; Pop Noktalarına  fiber kablo ile gelen yüksek hızlı interneti profesyonel antenlerle müşterilerimize asimetrik (download- upload hızları farklı) olarak iletişim ve data transfer hizmetleri olarak  sunar. Adsl ve G.SHDSL’e göre daha geniş bir bant ve hız ile hizmet verir. AirFiber fiyatları fiber internet’e göre %50’ye kadar fiyat avantajı sunar.

14 Ağustos 2014

wordpress stats